NGA OBEZE NE FIT – Transformimi i pabesueshem i ketyre cifteve do t’ju lere pa fjale

15 CIFTE FRYMEZUESE, QE KAPERCYEN NE MENYRE FANTASTIKE NGA TE QENURIT OBESE NE FIT – SEBASHKU!

 

Te biesh ne peshe mund te jete nje objektiv tejet i veshtire per t’u arritur, sidomos nese je obez. Do te thote, qe te duhet te punosh shume fort, te ndryshosh pothuajse rrenjesisht menyren e jeteses. Kjo, sigurisht, nuk eshte aq e lehte sa duket. Ne fakt, kerkon shume disipline dhe vendosmeri. 

Por, po, mund te arrihet.

Kemi degjuar shume histori te individeve mbipeshe, te cilet permes nje perpjekjeje te vazhdueshme dhe nje deshire te forte, ia kane arritur t’i japin vetes nje pamje krejt tjeter, nje rimodelim te vetes se tyre. 

Nese per ju arritja e nje ojektivi te tille duket i veshtire e i pamundur, atehere, merrni ne konsiderate idene: te perfshini edhe njeriun tuaj te zemres. 

Me perfshirjen e njeriut tuaj te zemres, ju menjehere do te keni nje sistem mbrojtes, i cili jo vetem do t’ju shoqeroje gjate seancave stervitore, por do t’ju rikujtoje gjithashtu qe te beni zgjedhje te shendetshme, sa here qe nuk arrini te shkoni ne palester. 

Dhe nese perseri e shikoni veten dhe perseri thoni se nuk ia dilni dhe se eshte e pamundur, atehere ju ftojme t’i hidhni nje sy ketyre cifteve fantastike me poshte, te cilet na tregojne me se miri se cfare ndodh kur dashuria dhe deshira per t’u dukur me mire kombinohen bashke, per te arritur qellimin e perbashket.

Uluni me poshte dhe shikojini me syte tuaj: 

#1 Ky cift nga Tennessee humben 244kg te dy se bashku:

1

 

#2 Perpara dasmes se tyre, ky cift humbi 60 kg, te dy sebashku:

2

 

#3 E njejta gje edhe me kete cift. Ata shpenzuan 5 vjet per te ndryshuar trupin e tyre, perpara se te martoheshin:

3

 

#4 Ky cift u quajt zyrtarisht “Te dobetit e vitit” dhe besojme se kuptohet perse:

4

 

#5 Transformimi i tyre duket i pabesueshem, sa eshte e veshtire te besosh qe eshte i njejti cift:

5

 

#6 Nje tjeter tranformim i pabesueshem:

6

 

#7 Ne vetem dy vjet ato hoqen nga trupi plot 226 kg:

7

 

#8 Nje tjeter prove, qe te shkrish dhjamin e te kesh trupin qe do nuk eshte e pamundur:

8

 

#9 Eshte e veshtire ta dallosh kete cift, pas ketij transformimi fantastik fizik:

9

 

#10 Para dhe gjate dasmes:

10

 

#11 Pasi moren vendimin per te jetuar nje jete te shendetshme, ja dhe rezultati:

11

 

#12 Ne pervjetorin e 4 te marteses se tyre, vendosen te dukeshin fit dhe jo fat (te shendoshe):

12

 

#13 Ne dy vjet ata arriten te hiqnin 226 kg te dy sebashku:

14

 

#14 Vetem hidhini nje sy atyre pantallonave te stermedha dhe te tjerat flasin vete:

14.

 

#15 Ata u njohen ne nje klinike per renie ne peshe, u dashuruan dhe u martuan:

15

 

Kategoria: Motivim

Ju lutemi, pelqeni dhe shperndani

Leave a Reply