20+ Foto Para dhe Pas “Rënies në peshë”, zbulojnë gënjeshtrën e madhe qe fshihet pas tyre – TAF

Të futesh në botën e Instagramit sot, është shumë e mundshme të të kapë depresioni kur fillon të krahasosh veten me modelet me bikini, me forma trupore perfekte. Por tani, blogeret dhe modelet e fitnesit kanë filluar të tregojnë se fotot që ju shihni online nuk janë ato që ne mendojmë – pasi me shumë gjasa modelet në këto foto e kanë atë pamje në 1% të kohës së tyre.

Blogeret dhe modelet e fitnesit nga e gjithë bote apo postojnë foto se si duhet transformimi i trupit të tyre, por në fakt fotot janë bërë vetëm disa sekonda larg njëra-tjetrës! Çdo foto promovon pozitivitetin e trupit dhe zbulon posturën, ndriçimin dhe këndin, që mund të ndryshojnë shumë më tepër gjëra, sa ju mendoni.

Që të bindeni, vazhdoni më poshtë për të parë ndryshimet shokuese dhe jeni të lirë të sillni edhe fotot tuaja, që të bëhen pjesë e listës.

 

#1 Une 1% te kohes sime VS 99% te kohes. Foto e bere brenda pak sekondash. 

 

#2 Trupi i relaksuar VS Trupit te kontraktuar

 

#3 Vajze e njejte. Kende te ndryshme

 

#4 E njejta vajze, e njejta dite, pozim ne nje kend tjeter, per te na kujtuar se trupat tane duken ndryshe ne kende te ndryshme dhe kjo s’perben aspak problem. Eshte normale dhe natyrale. 

#5 Vetem pas 2 minutash

 

#6 Foto e shkrepur pas dy minutash. As mos u shqetesoni se si duket trupi juaj ne pozicione te ndryshme. 

 

#7 E njejta vajze, e njejta dite, e njejta kohe

#8 Foto transformimi brenda 30 sekondave

#9 Foto transformimi pas 30 sekondave. Ah, e dua barkun tim, se me ka dhene 3 bebe. 

#10 Keto foto kane 12 ore diference. Te paren e kam bere para se te fle dhe te dyten pasi u zgjova

#11 Majtas barku im kur ndihem e fryre dhe djathtas kur nuk jam e fryre

#12 Kjo jam une ne pozicionin ne kembe, me barkun ne gjendje normale dhe ne foton e dyte me muskuj e kontraktuar

#13 Asnjera nga keto foto nuk eshte prekur, thjesht jane bere me 30 sekonda diference kohore

#14 Ka vetem 3 minuta mes ketyre dy fotove. Aq sa me duhej te rregulloja floket, nderroja te brendshmet, te ndryshoja kendin dhe ndricimin dhe sigurisht buzeqeshjen. 

#15 Qendrimi ne gjendje te qete ne te majte VS futjes se barkut brenda, ngritja me lart e bokserave, shtyrja e vitheve mbrapa dhe qendrimi me kembe te hapura, per te dhene ate hapesiren ndermjet kofsheve. 

#16 Si ndryshon trupi im kur jam ne gjendje qetesie dhe kur kontraktoj muskujt. Eshte kaq e lehte ta manipulosh.

#17 Ah, diferenca qe ben vetem nje levizje e vogel me trupin 

#18   20 ore transformim

#19 Foto te bera vetem brenda pak sekondave

#20 Ne gjendje qetesie dhe ne kontraktim muskujsh

#21  30 sekonda transformim

#22 Fotoja ne te djathte nuk eshte manipuluar, thjesht kam ndryshuar pozicionin e qendrimit

#23 Fotot kane te bejne vetem me pozicionin, kendin dhe ndricimin e duhur

#24 Foto te bera brenda fare pak sekondave

#25 Vithet e mia, nga nje pozicion normal drejt, ne nje pozicion te kontraktuar dhe ne nje kend te dukshem

#26 Foto te bera vetem pas disa sekondash ndermjet

#27 Foto 30 sekonda Para dhe Pas

#28  30 sekonda transformim

 


FIT NË 12 JAVË

Ju lutemi, pelqeni dhe shperndani

Leave a Reply