MERRE dhe IK | Toptha proteinikë me Arrë Kokosi dhe Whey Protein (recetë)

Ky snack i thjeshtë dhe i lehtë Merre dhe Ik është fantastik për ta pasur në frigoriferin tuaj, kur nuk keni kohë të hani mëngjes apo si snack pas stërvitjes, rrugës për në shtëpi.

 

Kalori: 68        Proteinë: 5gr        Yndyrë: 1gr        Karbs: 9gr          Sheqer: 6gr

 

Do t’ju nevojiten:

30gr Kumbulla të buta

½ Banane

1 1/2 (40gr) scoop Whey protein

3 scoops (75g) tërshërë

10gr Arrë kokosi e tharë

 

Përgatitja:

1.Në një tas shtypni bananen dhe përzijeni me kumbullat

2. Vendosini në mikrovalë për 2 minuta dhe më pas përzijni sërish.

3. Shtoni tërshërën dhe proteinën dhe përzijini mire të gjitha bashkë (nëse është masë shumë e trashë, shtojini një pike ujë)

4. Masën e krijuar, punojeni me dorë duke krijuar rreth 8 toptha sa një kafshatë.

5. Me kujdes lagni pak sipërfaqet e topthave dhe rrotulojini ato në arrën e kokosit të thatë.

6. Ruajini në një tas të mbyllur në frigorifer.

 


Nese objektivi juaj eshte te bini ne peshe shendetshem dhe te tonifikoheni. Nese doni qe fitnesin ta beni menyre jetese. Nese doni te krijoni nje regjim te shendetshem ne te ushtruarin fizik dhe te ushqyerin, atehere jeni ne vendin e duhur. 

Beni tuajin programin “FIT NE 12 JAVE” dhe ju do te rindertoni trupin tuaj ne menyre fantastike. Klikoni linkun e meposhtem dhe Filloni tani!

FIT NË 12 JAVË

 


 

Postime te ngjashme: 

Related Posts Plugin

Ju lutemi, pelqeni dhe shperndani

Leave a Reply